• Exkurzia Energoland Mochovce

Dňa 15.4.2024 sa žiaci I. M a I. S zúčastnili exkurzie v Energolande v Mochovciach - najmodernejšieho informačného centra o energii a výrobe elektriny na Slovensku. Žiaci sa pomocou viac ako 30 interaktívnych aplikácií oboznámili s výrobou elektriny, spoznali rozličné typy elektrární, ich klady a zápory, dopady na životné prostredie. Žiaci absolvovali aj virtuálnu prehliadku priestorov elektrárne s odborným výkladom, dozvedeli sa ako sa vyrába jadrové palivo, a kam a ako sa uskladňuje vyhorené palivo.

• Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo

Dňa 12.4.2024 sa v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre uskutočnilo regionálne kolo recitačnej sútaže Hviezdoslavov Kubín, kde našu školu reprezentovali žiaci v kategóriách poézia a próza: Marek Juhás z I. B a Samuel Graclík z I. A. Chcem im v mene celej školy poďakovať za úctyhodný prednes, žiaľ, na postup to nestačilo. Verím, že budú naďalej využívať svoj potenciál, ktorý dnes vyzdvihla aj samotná porota.

• PČOZ MS

V dňoch 15. až 17. apríla 2024 sa 99 našich maturantov potrápi s Pratickou časťou odbornej zložky maturitnej skúšky. 6 maturantov bude obhajovať súťažné práce, 27 štvrtákov bude prezentovať svoje komplexné odborné práce a ostatní sa dopoludnia potrápia (nie všetci) nad vylosovanou témou. Dúfame, že všetci zvládnu PČOZ úspešne.

• SYGA - celoštátne ko kolo

V dňoch 4. a 5.4.2024 sa uskutočnilo celoštátne kolo súťaže Siemens Young Generation Award. Zúčastnili sa jej dvaja naši žiaci Juraj Daniš a Samuel Lauko zo IV. B so svojou prácou "Viacsmerový dopravník" V silnej konkurezcii sa im poradilo obsadiť pekné 6. miesto. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Futbalová miniliga

Máme odohratých niekoľko zápasov:

I. B - I. M 5 : 2 I. B - II. M 1 : 3 I. M - II. A 2 : 4 IV. S - III. M 1 : 15

I. A - IV. A 3 : 4 II. M - I. M 1 : 3 III. B - III. M 1 : 3 III. B - IV. M 7 : 2

I. M - IV. A 3 : 5 III. A - III. B 1 : 10 IV. A - II. A 2 : 2 I. B - IV. A 2 : 2

Sobota 20. 4. 2024