• Stránka vo výstavbe

ATP Journal - slovenský odborný mesačník o priemyselnej automatizácii.  Je najdlhšie vychádzajúcim periodikom svojho druhu na Slovensku.

V roku 2019 naši žiaci Veronika Valchoňová a Jozef Košecký na 15. ročník súťaže Siemes Young Generation Award získali cenu Matador Automation za súťažnú prácu Model vertikálneho parkovacieho systému. O súťaži sa písalo v časopise ATP Journal 6/2019 v článku: "Na tohoročnej SYGE dominoval elektrický skúter" na strane 47.

V roku 2015 naši žiaci Viktor Záujec Martin Magáth na 12. ročník súťaže Siemes Young Generation Award získali cenu Digital Factory spoločnosti Siemes za súťažnú prácu Zmiešavač kvapalín. O súťaži sa písalo v časopise ATP Journal 6/2015 v článku: "SYGA – víťazom sa stal inovatívny potravinový automat" na strane 41.

V roku 2013 naši žiaci Romana Jamrichová a Lukáš Hajdúšek  vyhrali jubilejný 10. ročník súťaže Siemes Young Generation Award s prácou Paletizačná linka, ktorá potom získala aj mnoho ďalších ocenení ( 1. miesto CK SOČ, TOP výrobok na Mladom tvorcovi, Cena Samsungu za inováciu a technickú tvorivosť ). Tento  úspech si všimli aj v prestížnom časopise ATP Journal 6/2013 v článkoch: "Mladí inovátori z Nitry vyhrali desiaty ročník SYGA" na strane 47, "Vyhrali takmer všetko, čo sa len dalo" na strane 50 a "Paletizačná linka – víťazný projekt SYGA 2013" na strane 52.

V roku 2011 naši žiaci Michal Brath a Martin Strapko vyhrali 8. ročník súťaže Siemes Young Generation Award s prácou Pneumatická triedička.

V roku 2010 naši žiaci Martin Guzmický a Daniel Andrášik v 7. ročník súťaže Siemes Young Generation Award získali cenu Volkswagen Slovakia za súťažnú prácu Robotizované lepenie reflektorov . O súťaži sa písalo v časopise ATP Journal 6/2010 v článku: "Siemens udeľoval ceny SYGA" na strane 39.

V roku 2007 naši žiaci MarekŠipula a Radomír Kováč vyhrali 4. ročník súťaže Siemes Young Generation Award s prácou Stroj na výrobu drobného pečiva. O súťaži sa písalo v časopise ATP Journal 6/2007 v článku: "Víťazi 4. ročníka súťaže Siemens Young Generation Award predstavili inovovaný stroj na výrobu drobného pečiva" na strane 53.

V roku 2006 náš žiak Ľuboš Határ  vyhral 3. ročník súťaže Siemes Young Generation Award s prácou Riadenie malého hydraulického lisu CUPS25. O súťaži sa písalo v časopise ATP Journal 6/20006 v článku: "Mladí slovenskí vynálezcovia predstavili riešenia pre automobilový priemysel" na strane 38.

ABB Spektrum - informačný občasník firmy ABB

V roku 2010 sme ako prvá stredná škola na Slovensku zakúpili nový robot firmy ABB - IRB 120. Náš robot bol len tretí kus dovezený na Slovensko a vôbec prvý nový robot  ABB v školstve. O tejto udalosti informuje článok   "Prvý(í) majú prví(ý) - Nitrianska škola má u nás prvý robot ABB IRB 120" v časopise ABB Spektrum 3/2010 na strane 29.

Keďže náš robot bol naozaj prvý, tak sme ho na požiadanie firmy ABB predvádzali aj na konferencii Robotics in Education na pôde FEI STU V Bratislave. Konferencii sa venuje článok  "Medzinárodná konferencia o robotike vo vzdelávaní" v časopise ABB Spektrum 4/2010 na strane 21.

O ďaľšom vývoji  vyučovania programovania robotov u nás a aj na iných na školách je článok "Roboty ABB v školách" v ABB Spektrum 3/2013 na strane 31.