• Prax v odbore

• Prax v odbore je samostatný predmet, ktorý žiak odborov mechatronika a strojárstvo absolvuje v štvrtom ročníku a žiaci odboru strojárstvo aj v treťom ročníku. Rozsah predmetu je 1 deň v týždni v trvaní šesť hodín denne. Žiak absolvuje Prax v odbore na pracovisku, ktorého činnosť je v súlade s jeho študijným odborom a školským vzdelávacím programom. Obsahové okruhy vzdelávania rozširujú praktické špeciálne činnosti vykonávané v týchto firmách a tak rozširujú oblasť nadobudnutých praktických zručností žiakov.

Dôležité termíny

každá streda: IV. M, IV. S

každý štvrtok: III. S

• Deň po PXO (štvrtáci vo štvrtok, tretiaci v piatok) - predložiť Záznam učiva na PXO Ing. Macháčovej na kontrolu.
            • Skompletizovaný Záznam učiva na PXO za daný štvrťrok  - odovzdať  Ing. Ivete Macháčovej:

1. štvrťrok: 15.11.2023

2. štvrťrok: 26.1.2024

3. štvrťrok: 29.3.2024

4. štvrťrok: 4. ročník: 9.5.2024, 3. ročník: 21.6.2024

Práva žiakov

• Žiak môže predložiť návrh subjektu realizácie predmetu, ktorý je v súlade s jeho študijným odborom a školským poriadkom, pričom nesmie absolvovať prax v internetových kaviarňach a na základných a iných stredných školách.
          • Každú absenciu musí žiak oznámiť škole najneskôr do 9:00 hod. príslušného dátumu a súčasne musí byť rodičom zadaná ospravedlnenka v Edupage.

Povinnosti žiakov

• Žiak je povinný absolvovať predmet v plnom rozsahu výučby na pracovisku v súlade s jeho študijným odborom.

• Žiak je povinný na pracovisku plniť nariadenia zodpovedného vedúceho pracovníka.

• Firma, v ktorej bude žiak vykonávať prax sa musí nachádzať v mieste sídla školy, prípadne v mieste bydliska žiaka.

• Pri akejkoľvek zmene údajov zapísaných v zmluve, je žiak povinný okamžite informovať školu.

Záznam učiva na PXO

• Každý žiak dostane od Ing. Macháčovej Záznam učiva na PXO, do ktorého si bude zapisovať každý deň náplň práce a tento zápis mu potvrdí zodpovedný pracovník svojím podpisom.

• V prípade straty Záznamu učiva si žiak vytlačí tento záznam z internetovej stránky školy a všetky zápisy a podpisy si okamžite doplní.

• Po skončení praxe v danom štvrťroku každý žiak odovzdá Záznam učiva na PXO Ing. Macháčovej v stanovenom termíne (v bode Dôležité termíny).

Kontrola žiakov

• Žiaci môžu byť  počas praxe skontrolovaní na svojich pracoviskách.

• Všetci žiaci musia dodržiavať pracovný čas napísaný v zmluve.

• Každý žiak, ktorý neospravedlnene vymešká predmet, nahradí si chýbajúcu časť počas letných prázdnin na pracovisku, ktoré mu vyberie škola.

• v prípade nejasností vám poskytne ďalšie informácie Ing. Anna Tarková.

na stiahnutie:

- doplníme neskôr