2009/2010
Technická olympiáda 3V
Dňa 9. 6. 2010 sa naši žiaci zúčastnili finále súťaže Technická olympiáda 3V, ktorú organizuje Fakulta mechatroniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Študenti súťažili v troch kategóriách, obsadili dve druhé miestaa jedno piatea pre školu získali 2x350€. Súťažili s prácami:
Andrášik, Guzmický – Robotická linka na lepenie reflektorov - 2. miesto v kategórii robotika;
Kulla, Nagy - GPS, GSM lokalizačný systém - 2. miesto v kategórii aplikovaná informatika
Ďurina, Seidl – Pneumatická skracovačka – 5. miesto v kategórii elektrotechnika, energetika, elektronika
Všetci súťažiaci sú žiaci 4. B triedy.
Celoštátne kolo SOČ
Celoštátna prehliadka prác SOČ sa uskutočnila v dňoch 27. - 30. apríla 2010, kde žiak IV.C Tomáš Ondros prácou "Spektroskopické štúdium hviezdy HD 73503" obsadil vynikajúce štvrté miesto!!
fyzIQ
Naši žiaci sa zúčastnili 11. ročníka korešpondenčného seminára fyzIQ, kde v konkurencií celého kraja obsadili pekné umiestnenia. Viktor Vaňo z I.A skončil na zaslúženom 3. mieste, Peter Jenčík z III.S na 4. mieste, Patrik Sčensný a Marek Vimpeľ z I.A skončili obaja na 5. až 6. mieste.
Mladý tvorca 2010
Naša škola sa už tradične zúčastnila výstavy Mladý tvorca, kde žiaci IV.B J.Kulla a L.Nagy v konkurencií SŠ z celého Slovenska, v kategórií Elektrotechnika a energetikazískali ocenenieTop výrobok(1.miesto) s prácou GPS-GSM , lokalizačný a alarmový systém. Výstavu organizuje MH SR.
Najlepší nápad
Dňa 22. apríla sa žiaci IV.B triedy J. Hajdúch a Ľ. Vrabeczúčastnili súťaže Najlepší nápad, kde s prácou Ekologické vyhrievanie obytných priestorovobsadili vynikajúce 3. miesto!Súťaž organizovoal ŠIOV a ZSE.
ENERSOL SK
Naši žiaci Ľ. Vrabec a J. Hajdúch sa zúčastnili súťaže ENERSOL SK, kde v celoštátnom kole obsadili pekné 11. miesto z 15. súťažiacich. Súťaž bola organizovaná MŠ SR. Za reprezentáciu školy ďakujme.
SYGA 2010
Dňa 16. 4. 2010 boli v priestoroch Autofóra spoločnosti VolkswagenSlovakia vyhlásení víťazi 7. ročníka celoslovenskej súťaže Siemens Young Generation Award 2009 (SYGA 2009). Tohtoročnou témou bolo „Zefektívnenie výroby a úspora energie prostredníctvom automatizácie“. Naši študenti Daniel Andrášik a Martin Guzmiocký zo IV.B obsadili 2. miesto a získali cenu Volkswagen Slovakia za prácu Robotizované lepenie reflektorov.
VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA SOČ šk.r.2008/2009
Dňa 8. apríla na našej škole a na OA úspešne prebehlo Krajské kolo SOČ. Naši žiaci sa umiestnili na nasledujúcich miestach:
Odbor 02- Matematika, Fyzika, Informatika
2.miesto: Tomáš Ondro 4.C: Spektroskopické štúdium hviezdy HD 73503
Odbor 09 – Strojárstvo, hutníctvo, doprava
4. miesto: Peter Kuchar, Matúš Sollár: Zautomatizovanie výroby emulzií
Odbor 10 - Stavebníctvo, architektúra, dizajn
6. miesto: Pavol Zaujec: Návrh dizajnu automobilu
Odbor 11 – Elektrotechnika, elektronika, energetika
4. miesto: Igor Trenk, Ladislav Macho: Pneumatický lis 2
7. siesto: Ľuboš Vrabec, Juraj Hajduch: Ekologické riadenie slnečných kolektorov
Odbor 12 - Mikroprocesorová, výpočtová, telekomunikačná technika
1. miesto: Daniel Andrášik, Martin Guzmický: Lepenie reflektorov
Odbor 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technologie
3. miesto: Tomáš Dutina, Matúš Seidl: Pneumatická skracovačka
4. miesto: Michal Brath: Vývojový kit pre mikrokontroléry AVR
Čo vieš o hviezdach?
Dňa 30. marca 2010 sa žiak Tomáš Ondro zo 4.C zúčastnil okresného kola astronomickej súťaže: "Čo vieš o hviezdach?", kde obsadil prvé miesto, pred žiakmi Gymnázia Vráble!!! Súťaž organizuje Nitrianska hvezdáreň pri SHÚ Hurbanovo, Krajské osvetové stredisko v Nitre, MO Slovenského zväzu astronómov amatérov, Nitra.
Mladý mechatronik
Dňa 9.februára 2010 sa žiaciT.Ďurina a M.Seidl zo IV.B triedy zúčastnili súťaže mladý Mechatronik organizovanej Štátnym inštitútom odborného vzdelávania(ŠIOV). V celoštátnej konkurencií naši žiaci obsadili1.miesto a postúpili do medzinárodného kola, ktoré sa bude konať v Portugalsku(v Lisabone).
VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA 32. ROČNÍKA SOČ ŠK.ROK 2009/2010
Odbor-Matematika, Fyzika, Informatika
1.miesto: T. Ondro 4.C- Spektroskopické štúdium hviezdy HD 73503
Odbor- Strojárstvo, Hutníctvo, Doprava
1. miesto: P. Kuchar, M. Sollár 4.S - ZAUTOMATIZOVANIE VÝROBY EMULZIÍ
ODBOR 10 – STAVEBNÍCTVO, ARCHITEKTÚRA, DIZAJN
1. miesto: D. Bíro, P. Zaujec 3.S - NÁVRH DIZAJNU AUTOMOBILU
Odbor Elektrotechnika, Elektronika, Energetika
1. miesto: Ľ. Vrabec, J. Hajduch 4.B - EKOLOGICKÉ RIADENIE SLNEČNÝCH KOLEKTOROV
2. miesto L. Macho, I.Trenk 4.A - PNEUMATICKÝ LIS 2
Odbor- Mikroprocesorová, Výpočtová, telekom. technika
1. miesto: D. Andrášik, M.Guzmický 4.B LEPENIE REFLEKTOROV
2. miesto: J. Kulla, L.Nagy 4.B GPS-GSM LOKAČNÝ A ALARMOVÝ SYSTÉM
Odbor - Tvorba učebných pomôcok, Didaktické technológie
1. miesto T. Dutina, M.Seidl 4.B - PNEUMATICKÁ SKRACOVAČKA
2. miesto: M. Brath 3.A - VÝVOJOVÝ KIT PRE MIKROKONTROLÉRY AVC
3. miesto: D. Chňapek 2.S - BRÚSENIE V PRIEMYSLE
Okresné kolo Olympiády NEJ
28.1.2010 Žiak II.M Filip Szabo sa dňa 25.1.2010 zúčastnilOkresného kola Olympiády NEJ, kde obsadil pekné druhémiesto.
Obvodné kolo Olympiády z ANJ
Dňa 18. januára 2010 sa uskutočnilo Obvodné kolo Olympády zAnglického jazyka vo Vrábloch, kde náš žiak zo IV.B triedyJuraj Hajdúch obsadil prvé miesto, čím si zabezpečil účasťv Krajskom kole!
Školské kolo olympiády v ANJ a NJ
Dňa 9.decembra 2009 prebehlo školské kolo Olympiády v ANJ aNJ. Poradie na prvých troch miestach je nasledujúce.
Anglickýjazyk:
1.Juraj Hajdúch IV.B
2.Michal Balko III.A
MatúšPetrík III.B
3.Patrik Sčensný I.A
Nemecký jazyk:
1.Filip Szabo II.M
2.Branislav Slezák I.B
3.Dominik ChrenkoI.B
Blahoželáme!