• Vyrezávanie tekvíc

• 24.10.2023 začal predhaloweensky týždeň na SPŠSE Nitra. Krásne výtvory žiakov a ich triednych učiteľov si pozrite na fotkách vo fotoalbume. Veľká vďaka patrí Richardovi Solčianskemu zo IV. A za dodávku tekvíc.

• AMAVET - krajské kolo

• V piatok 20.10.2023 úspešne reprezentoval v krajskom kole festivalu vedy a techniky AMAVET žiak I. M Timon Oravec a postúpil do celoštátneho kola. Blahoželáme a držíme palce.

• Zenit v strojárstve - školské kolo

• 20.10. sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v strojárstve, ktorého sa zúčastnilo jedenásť žiakov z III. S a IV. S.

Umiestnenie v kategórii A:

1. Šimon Lehocký (III. S)

2. Adrián Huščava (IV. S)

3. Róbert Varga (III.S)

Do krajského kola postupujú prví dvaja. Ďakujeme za účasť a postupujúcim želáme veľa úspechov v krajskom kole.

• Zenit v elektronike - školské kolo

• Dňa 18. októbra sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v elektronike. Zúčastnilo sa ho 10 žiakov z viacerých tried. Do krajského kola postupujú víťazi oboch kategórií, kde im budeme držať palce. Všetkým ďakujeme za účasť. Umiestnenie:

kategória "A"

1. Jakub Bohunický (III. A)

2. Andrej Halveland (IV. A)

3. Martin Šuriak (III. A)

kategória "B"

1. Ondrej Peter (II. B)

2. Pavol Goryl (II. B)

3. Jakub Olšanský (II. A)

• Burza informácií Nitra

• Dňa 19.10 2023 sa na SOŠ stavebnej na Nábreží mládeže konala burza informácií pre žiakov základných škôl. O našu expozíciu bol veľký záujem, čo vidno aj na fotkách.

• Zenit v programovaní - školské kolo

• Dňa 17.10.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Zenit v programovaní. Zúčastnilo sa ho 5 žiakov z II. A, III. B a IV. B. Do krajského kola postúpili obaja víťazi svojich kategórií. Všetkým ďakujeme za účasť a držíme palce v krajskom kole.

Výsledky:

kategória "A"

1. Tomáš Kordoš (IV. B)

2. Peter Bódi (III. B)

3. miesto: Diana Kunová (III. B)

kategória "B"

1. Michael Chobot (II. A)

• Návšteva Autosalónu v Nitre

• Dňa 29.9. si všetci žiaci a učitelia školy prezreli výstavu Autosalón, ktorá sa konala na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Zaujímali sa o novinky v automobilovom priemysle aj o rôzne sprievodné aktivity.