• Olympiáda ľudských práv - školské kolo

• Dňa 29.11.2023 sa konalo školské kolo súťaže Olympiáda ľudských práv. Zúčastnili sa jej trinásti žiaci 3. alebo 4. ročníka. Školské kolo OĽP sa skladalo z 2 častí. Najprv bol písomný test s 25 otázkami. V ústnej časti mali žiaci prezentovať krátkou úvahou svoj názor na vybranú tému z oblasti ľudských práv. Žiaci, aj tí neumiestnení, preukázali znalosť stavanú na štúdiu odbornej publikácie o ľudských právach, medzinárodných ľudskoprávnych dohovorov a všeobecnom prehľade z dennej mienkotvornej tlače či verejnoprávnych médií.

Výsledky súťaže:

1. miesto: Diana Kunová (III. B)

2. miesto: Peter Bódi (III. B)

3. miesto: Matej Lauro (III. B)

Do krajského kola postupuje Diana Kunová. Ďakujeme za účasť a postupujúcej želáme veľa úspechov v krajskom kole.

• Zenit v strojárstve - krajské kolo

• Dňa 29.11.2023 sa konalo krajské kolo súťaže Zenit v strojárstve, ktorého sa zúčastnili Šimon Lehocký (III. S) a Adrián Huščava (IV. S).  Šimon Lehocký obsadil výborné 3. miestoAdrián Huščava obsadil veľmi pekné 4. miesto. Tešíme sa z ich dosiahnutých výsledkov a ďakujeme za reprezentáciu školy .

• Úspech nášho žiaka

• Samuel Graclík z I. A sa stal, samozrejme spolu so svojimi spoluháčmi, majstrom Slovenska v Americkom futbale  tzv flag footballe. Blahoželáme.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• V dňoch 21. a 24.11.2023 sa na škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V prvej časti prihlásení žiaci absolvovali test, do druhej ústnej časti postúpio 7 najlepších. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a Tomášovi Kordošovi (IV. B) želáme veľa úspechov v okresnom kole.

1. Tomáš Kordoš (IV. B)

2. Michal Pikus (II. B)

3. Krištof Kováčik (III. B)

• Zenit v programovaní - krajské kolo

• Dňa 23.11. sa konalo krajské kolo súťaže Zenit v programovaní, ktorého sa zúčastnili Michael Chobot (II. A) a Tomáš Kordoš (IV. B). Dobré umiestnenie v konkurencii aj gymnazistov dosiahol Michael Chobot v kategórii "B", keď skončil na 5. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Beniakove Chynorany - oblastné kolo

• Dňa 21.11. 2023 sa naši žiaci Diana Kunová (III. B), Samuel Graclík (I. A) a Viktor Chmeliar (II. A) zúčastnili recitačnej súťaže Beniakove Chynorany v Topoľčanoch. Už tradične išlo o súťažiacich z 2 krajov: Nitriansky a Trenčiansky. Tento raz sa nám v ťažkej konkurencii nepodarilo obsadiť medailové pozície, napriek tokmu všetkým trom súťažiacim ďakujeme za ich kvalitné a hodnotné výkony.

• Imatrikulácie

• Dňa 20.11.2023 sa na našej škole uskutočnili Imatrikulácie žiakov 1. ročníka. Konali sa v aule Univerzity Konštantína Filozofa. Žiacka školská rada spolu so svojím koordinátorom PaedDr. Petrom Antalom pripravili pekný a bohatý kultúrny program.

Fotky sú vo fotoalbume.

• Best in English

• Dňa 16.11.2023 sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže Best in English. Ako sme skončili v medzinárodnom meradle ešte nevieme, ale vyhodnotenie za školu ponúkame. 19 žiakom ďakujeme za účasť.

Výsledky:

1. Alex Mankovický (II. M) a Andrej Braun (IV. A)

2. Dávid Čičo (II. B)

3. Alexander Knížat (III. B)

• Ocenenie za dobrovoľníctvo

• Srdce na dlani, organizované Nitrianskym centrom dobrovoľníctva (NCD), mestom Nitra a Nitrianskym samospravnym krajom, je už 13 rokov poďakovaním pre výnimočných dobrovoľníkov. NCD prijalo celkovo 41 nominácií do siedmych rôznych kategórií. Náš žiak Jakub Šugra z I. A bol nominovaný a aj získal ocenenie v dvoch kategóriách. Jedno v kategórii dobrovoľník vo veku do 18 rokov a druhú nomináciu v oblasti sociálno-zdravotnej starostlivosti - spoločne aj s našim bývalým žiakom Róbertom Titkom a svojou mamou. Blahoželáme k získaným oceneniam a vážime si vašu dobrovoľnícku prácu.

• Olympiáda v nemeckom jazyku - školské kolo

• Dňa 14.11.2023 sa na škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnili sa ho žiaci Šimon Očkaják z II. A a Michal Pikus z II. B. Ďakujeme im za účasť a obom želáme veľa úspechov v okresnom kole.

1. Šimon Očkaják (II. A)

2. Michal Pikus (II. B)

• Darovanie krvi

• Dňa 13.11.2023 na našu školu zavítali pracovníci transfúznej stanice a v rámci akcie školy mohli naši žiaci a zamestnanci darovať krv.  Spolu sa zapojilo 30 osôb. Všetkým odvážlivcom ďakujeme, že vykonali ušľachtilú vec, vďaka ktorej sú zsachraňované ľudské životy. Spolu sa darovalo takmer 14 litrov krvi.

• Amavet - celoštátne kolo

• V piatok 10.11.2023 nás úspešne reprezentoval v celoštátnom kole festivalu vedy a techniky AMAVET žiak I. M Timon Oravec.Timon získal zlaté ocenenie a postúpil na medzinárodnú súťaž na Expo-science Europe do Sarajeva v Bosne a Hrecegovine. Blahoželáme, tešíme sa z jeho úspechu a držíme palce v Sarajeve.

• Deň vojnových veteránov

• Dňa 10.11.2023 sa žiaci našej školy ako dobrovoľníci zúčastnili organizovania verejnej zbierky pri príležitosti Dňa vojnových veteránov Červené maky. Organizátorom z našej školy sa podarilo spolu vyzbierať 404,97 EUR , za čo im ďakujeme. Vážime si aj ich kultivovanú reprezentáciu školy pri zbierke. Všetkým, ktorí sa zapojili ďakujeme za ich príspevok.

• Beniakove Chynorany - školské kolo

• Dňa 9.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie. Štyria žiaci a jedna žiačka podali veľmi kvalitné a  vydarené výkony.

Výsledky súťaže:

kategória II (starší žiaci):

1. miesto Diana Kunová (III. B)

kategória I (mladší žiaci):

1. miesto Viktor Chmeliar (II. A)

2. miesto: Samuel Graclík (I. A)

3. miesto: Marek Juhás (I. B)

Všetkým súťažiacim ďakujeme za výkony a držíme palce v krajskom kole, ktoré bude dňa 21. 11. 2023 v Topoľčanoch a do ktorého postupujú: Kunová (II. kat.), Chmeliar a Graclík (obaja I. kat.).

• Majstrovstvá okresu v šachu žiakov SŠ

• Dňa 3.11.2023 sa traja žiaci našej školy zúčastnili šachového turnaja žiakov stredných škôl. Žiačka Paula Motyčiaková z III. B obsadila pekné 4. miesto a postúpila na krajské majstrovstvá. Blahoželáme a ďakujeme.